Ваш город:
г. Алматы
Каталог

Терафлю, пор. д/п р-ра д/внутр. прим. №10, со вкусом лимона, пачка картонная

Действующее вещество :
Парацетамол
Рецептурный отпуск:
Без рецепта
Срок хранения:
2 года
Цена от 260
Добавлено в корзину:
Нет в наличии
Наличие в аптеках
Характеристика
Описание
Генерик
Да
Дата регистрации
2018-09-28
Действующее вещество
Парацетамол
Действующее вещество 2
Фенирамина малеат
Действующее вещество 3
Фенилэфрина гидрохлорида
Действующее вещество 4
Кислота аскорбиновая
Единица упаковки
шт.
Код товара
00-00002731
Лекарственная форма
Порошок для приготовления раствора для приема внутрь
Описание упаковки
№10, со вкусом лимона
Регистрационный номер
РК-ЛС-5№010932
Рецептурный отпуск
Без рецепта
Срок хранения
2 года
Торговое название
Терафлю
Упаковка
Пачка картонная
Форма выпуска
Порошок в пакетики. По 10 пакетиков в пачку из картона.
Инструкция
Выбор языка RU KZ

ТераФлю от гриппа и простуды 

 

Международное непатентованное название

Нет

 

Лекарственная форма

Порошок для приготовления раствора для приема внутрь дозированный

Один пакетик содержит

вспомогательные вещества:натрия цитрата дигидрат, кислота яблочная, желтый хинолиновый (Е104), желтый «Солнечный закат» (Е110), сахароза, титана диоксид (Е171), ароматизатор лимонный 3201, кальция фосфат трехосновный, кислота лимонная безводная.

 

Описание

Крупнозернистый сыпучий белый гранулированный порошок с желтыми вкраплениями с цитрусовым запахом. Допускается содержание мягких комков

 

Фармакотерапевтическая группа

Нервная  система. Анальгетики. Другие анальгетики-антипиретики. Анилиды. Парацетамол, комбинации исключая психолептики.

Код АТХ N02BE51

 

Фармакологические свойства

Фармакокинетика

Парацетамол– быстро и практически полностью всасывается из желудочно-кишечного тракта.Время достижения максимальной концентрации 30-60 мин. Связывание с белками плазмы в терапевтических концентрациях минимально. Парацетамол метаболизируется в печени, большая его часть вступает в реакции конъюгации с глюкуроновой кислотой и сульфатами с образованием неактивных метаболитов и выводится с мочой в виде сульфатных  и глюкуроновых конъюгатов. Время полувыведения – 1-3 часа. Парацетамол проникает через фетоплацентарный барьер и выделяется с грудным молоком в незначительных количествах.

Фенирамина малеат Максимальная концентрация в плазме достигается через 1-2,5 часа, время полувыведения - 16-19 часов. 70-83 % дозы выделяется с мочой в неизменном виде или в виде метаболитов.

Фенилэфрина гидрохлорид неравномерно всасывается из желудочно-кишечного тракта и подвергается первичному метаболизму моноаминооксидазой в кишечнике и печени. Таким образом, при пероральном приеме фенилэфрина гидрохлорид имеет пониженную биодоступность (около 40%), пиковые концентрации в плазме крови достигаются через 1-2 часа. Выводится с мочой в виде сульфата.

Аскорбиновая кислота хорошо всасывается из желудочно-кишечного тракта, связь с белками плазмы 25 %, распределение в тканях организма широкое. Метаболизируется в печени, выводится с мочой в виде оксалата или в неизмененном виде. Аскорбиновая кислота, принятая в чрезмерных количествах, выводится с мочой.

Фармакодинамика

Комбинированный препарат, обладает жаропонижающим, противовоспалительным, противоотечным, обезболивающим, противоаллергическим действием.

Парацетамол– анальгетик-антипиретик. Оказывает обезболивающий и жаропонижающий эффект путем подавления синтеза простагландинов в гипоталамусе.  Не обладает выраженным противовоспалительным действием и не влияет на гемостаз и не раздражает слизистую желудочно-кишечного тракта.

Фенирамина малеат является антигистаминным средством (антагонист H1-рецепторов), обладает антихолинергическими свойствами. Обладает противоаллергической активностью, оказывает снотворный и седативный эффект.  

Фенилэфрина гидрохлорид по своему механизму действия является прямым α-адреномиметиком. Путем воздействия на α-адренорецепторы вызывает сужение артериол в слизистой оболочке носа, тем самым способствуя устранению отека и слизи, уменьшению ринореи, ощущения заложенности носа и нормализации носового дыхания.

Аскорбиновая кислота (витамин C) восполняет повышенную потребность в витамине С при простудных заболеваниях и гриппе.  

 

Показания к применению

- кратковременное симптоматическое лечение гриппа и простуды у взрослых.  

 

Способ применения и дозы

Взрослые (включая пожилых): внутрь. Растворить содержимое одного пакетика в 1 стакане кипяченной горячей воды. Употреблять в горячем виде. Можно добавить сахар по вкусу.

Повторную дозу можно принимать через каждые 4-6 часов (не более 3 доз в течение 24 часов). Минимальный интервал между приемами – 4 часа.

ТераФлю от гриппа и простуды можно применять в любое время суток, но наилучший эффект приносит прием препарата перед сном, на ночь. Если не наблюдается облегчения симптомов в течение 3 дней после начала приема препарата, необходимо обратиться к врачу.

Минимальный интервал между приемом препарата пациентами с нарушением функции почек: при клиренсе креатинина 50 мл/мин и выше – 4 часа, 30-50 мл/мин – 6 часов.

 

Побочные эффекты

Часто (от ≥ 1/100 до <1/10)

- сонливость

- тошнота, рвота

Иногда (от ≥ 1/1000 до <1/100)

- эритематозные или уртикарные высыпания на коже, гиперемия

Редко (от ≥ 1/10000 до <1/1000)

- тромбоцитопения (обусловленная аллергией, на фоне геморрагий или кровотечений), лейкопения, агранулоцитоз, нейтропения, панцитопения, гемолитическая анемия)

- аллергические реакции (проявляющиеся в виде крапивницы, кожного зуда, ангионевротического отека, одышки, бронхоспазма, потливости, тошноты, снижения артериального давление вплоть до шока)

- головная боль

- снижение скорости психомоторных реакций

- повышенная возбудимость

- расстройства сна

- тахикардия, учащенное сердцебиение, повышение артериального давления

- сухость во рту, запоры, диарея, вздутие живота

- повышение уровня ферментов печени

Очень редко (<1/10000) или частота неизвестна

- приступы бронхиальной астмы (на фоне «аспириновой» астмы)

- анафилактические реакции (такие как синдром Стивенса-Джонсона или токсический эпидермальный некролиз)

 

Противопоказания к применению

- повышенная чувствительность к отдельным компонентам препарата  

- тяжелая степень сердечно-сосудистых заболеваний 

- врожденные гипербилирубинемии (синдром Жильбера)

- артериальная гипертензия

- тяжелые нарушения функции печени (цирроз печени, асцит), острый гепатит

- тяжелые нарушения функции почек, почечная недостаточность (клиренс креатинина <30 мл/мин)

- феохромоцитома

- гипертиреоз

- закрытоугольная глаукома

- затруднения мочеиспускания при аденоме предстательной железы

- чрезмерное употребление алкоголя

- одновременный прием бета-блокаторов, симпатомиметиков или трицикли-

  ческих антидепрессантов

- одновременный или недавно прекращенный (в течение 2-х недель) прием

  ингибиторов моноаминооксидазы (МАО)

- гемолитическая анемия

- эпилепсия

- беременность, период грудного вскармливания

- детский и подростковый возраст до 18 лет.

 

Лекарственные взаимодействия

Парацетамол

Риск гепатотоксического действия парацетамола повышается при одновременном назначении барбитуратов, фенитоина, изониазида, карбамазепина, рифампицина, зидовудина и других индукторов микросомальных ферментов печени. Метоклопрамид и домперидон повышают, а колестирамин снижает всасываемость парацетамола. Парацетамол снижает скорость полураспада хлорамфеникола (левомицетина).

Парацетамол может снижать активность ламотриджина и сокращать его действие. При долговременном регулярном приеме парацетамол усиливает антикоагуляционный эффект варфарина, повышая риск кровотечений. Нерегулярный прием такого эффекта не оказывает.

Одновременный прием парацетамола и нестероидных противовоспалительных препаратов (НПВП) потенциально могут увеличить риск почечных побочных эффектов, вызываемых НПВП.

Фенилэфрин

Фенилэферин может иметь нежелательное взаимодействие с ингибиторами моноаминооксидазы, α и β-блокаторами, бронхолитическими адреномиметиками, трициклическими антидепрессантами, гуанетидином, дигоксном, индометацином, метилдопой, дебризохином, резерпином, стимуляторами ЦНС, увеличивая риск повышения артериального воздействия или других побочных реакций со стороны сердечно-сосудистой системы.

Одновременное применение с алкалоидами спорыньи (эрготамин, метисергид) может повышать риск эрготизма.

Фенирамин

Фенирамин может усиливать эффект препаратов, угнетающих центральную нервную систему (ингибиторов МАО, трициклических антидепрессантов, алкоголя, антипаркинсонических препаратов, барбитуратов, транквилизаторов и нейролептиков).

Фенирамин снижать эффективность антикоагулянтов.

 

Особые указания

Перед приемом препарата следует проконсультироваться с врачом при:

- печеночной и/или почечной недостаточности

- врожденном дефиците глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы

- одновременном приеме препаратов, индуцирующих ферменты печени (см. раздел «Лекарственные взаимодействия»)

- заболеваниях сердечно-сосудистой системы

- стенозирующей пептической язвенной болезни, пилородуоденальном стенозе

- сахарном диабете (1 пакетик содержит около 20 г сахара)

- рецидивирующей мочекаменной болезни.

Не следует использовать лекарство в поврежденных пакетиках, нельзя превышать рекомендуемую дозу и принимать препарат более 3 дней.

Во избежание токсического поражения печени препарат не следует сочетать с применением алкогольных напитков.

Большие дозы парацетамола, получаемые в течение длительного времени, могут вызвать анальгетическую нефропатию с необратимой почечной недостаточностью.

Особенности влияния лекарственного препарата на способность управлять транспортным средством или потенциально опасными механизмами

При приеме препарата не рекомендуется управлять автомобилем или другими механизмами, так как препарат может вызвать сонливость, усиливающуюся при приеме транквилизаторов и успокоительных средств.

Передозировка

В случае передозировки ТераФлю от гриппа и простуды симптомы обусловлены, как правило, передозировкой парацетамола.

Парацетамол

Острая передозировка возникает при приеме 7,5-10 г парацетамола у взрослых и 140-200 мг/кг массы тела у детей. Риск передозировки выше у пожилых пациентов, детей, пациентов с заболеваниями печени, при хроническом злоупотреблении алкоголем, неполноценном питании или одновременном приеме препаратов, индуцирующих печеночные ферменты.

Симптомы: тошнота, рвота, боли в эпигастральной области, отсутствие аппетита, слабость, бледность кожных покровов, потливость. На 2-3 сутки возможно развитие печеночной недостаточности. Острая почечная недостаточность может развиваться без тяжелых поражений печени.  Возможны нарушения сердечного ритма и панкреатит. В тяжелых случаях развивается печеночная недостаточность, энцефалопатия и коматозное состояние.

Лечение:промывание желудка (целесообразно только в течение первых 1-2 часов после передозировки), активированный уголь. Возможно применение специфических антидотов - метионина и N-ацетилцистеина. Симптоматическая терапия.

Фенирамин и фенилэфрин

Симптомы: сонливость, заторможенность (особенно у детей), нарушения зрения, кожная сыпь, тошнота, рвота, головная боль, нарушение кровообращения, судороги, повышение артериального давления, брадикардия, кома.

Лечение: симптоматическое. Специфического антидота нет.

 

Форма выпуска и упаковка

Порошок помещают в пакетики из комбинированного материала (бумага/полиэтилентерефталат/полиэтилен низкой плотности/фольга алюминиевая/полиэтилен низкой плотности) или (полиэтилентерефталат/полиэтилен низкой плотности/фольга алюминиевая/полиэтилен низкой плотности).

По 10 пакетиков вместе с инструкцией по медицинскому применению на государственном и русском языках вкладывают в пачку из картона.

 

Условия хранения

Хранить при температуре не выше 25 °С.

Хранить в недоступном для детей месте!

 

Срок хранения

2 года

 

Условия отпуска из аптек

Без рецепта


Саудалық атауы

ТераФлю, суық тиюден және тұмаудан

 

Халықаралық патенттелмеген атауы

Жоқ

 

Дәрілік түрі

Ішке қабылдау үшiн ерiтiндi дайындауға арналған дозаланған ұнтақ

 

Құрамы

Бір пакеттің ішінде

белсенді заттар: 325 мг парацетамол,

                             20 мг фенирамин малеаты,

                             10 мг фенилэфрин гидрохлориді,

                             50 мг аскорбин қышқылы,

қосымша заттар: натрий цитраты дигидраты, алма қышқылы, хинолинді сары (Е104), «Күн батар түстес» сары (Е110), сахароза, титанның қостотығы (Е171), лимон хош иістендіргіші 3201, кальций үш негізді фосфат, сусыз лимон қышқылы.

 

Сипаттамасы

Ірі дәнді, сусымалы, цитрус иісті сары теңбілдері бар түйіршіктелген ақ ұнтақ. Ішінде жұмсақ кесектердің болуына жол беріледі.

 

Фармакотерапиялық тобы

Жүйке жүйесі. Анальгетиктер. Басқа анальгетик-антипиретиктер. Анилидтер. Парацетамол, біріктірілімдер, психолептиктерді қоспағанда.

АТХ коды N02 ВЕ51

 

Фармакологиялық қасиеттері

Фармакокинетика

Парацетамол – асқазан-ішек жолынан жылдам және іс жүзінде толық сіңіріледі. Ең жоғарғы концентрациясына жету уақыты 30-60 мин. Емдікконцентрацияларда плазма ақуыздарымен байланысы мардымсыз. Парацетамолбауырда метаболизденеді, оның үлкен бөлігі белсенді емес метаболиттер түзе отырыпглюкуронқышқылымен және сульфаттармен конъюгация реакциясына түседі жәнесульфатты және глюкуронды конъюгаттар түрінде несеппен шығарылады. Жартылай шығарылу уақыты – 1-3 сағат. Парацетамол фетоплацентарлық бөгет арқылы өтеді және аздаған мөлшерде емшек сүтімен бөлініп шығады.

Фенирамин малеаты Плазмадағы ең жоғарғы концентрацияға 1-2,5 сағаттан соң жетеді, жартылай шығарылу уақыты - 16-19 сағат. 70-83 % доза өзгермеген күйде немесе метаболиттер түрінде несеппен бөлініп шығады.

Фенилэфрин гидрохлориді асқазан-ішек жолынан әркелкі сіңіріледі және ішекте және бауырда моноаминооксидазамен бастапқы метаболизмге ұшырайды. Осылайша, фенилэфрин гидрохлоридін пероральді қабылдағанда биожетімділігі төмен (40% жуық), қан плазмасындағы ең жоғарғы концентрацияларға 1-2 сағаттан соң жетеді. Сульфат түрінде несеппен шығарылады.

Аскорбин қышқылы асқазан-ішек жолынан жақсы сіңіріледі, плазма ақуыздарымен байланысы 25 %, организм тіндеріндегі таралуы кең. Бауырда метаболизденеді, оксалат түрінде немесе өзгермеген күйде несеппен шығарылады. Шамадан тыс мөлшерде қабылданған аскорбин қышқылы несеппен шығарылады.

Фармакодинамикасы

Біріктірілген препарат, ыстық түсіретін, қабынуға қарсы, ісінуге қарсы, ауыруды басатын, аллергияға қарсы әсерге ие.

Парацетамол – анальгетик-антипиретик. Гипоталамуста простагландиндер синтезін бәсеңдету жолымен ауыруды басатын және ыстық түсіретін әсерге ие. Қабынуға қарсы айқын әсері жоқ және гемостазға ықпал етпейді және асқазан-ішек жолының шырышын тітіркендірмейді.

Фенирамин малеаты антигистаминді дәрі (H1-рецепторлардың антагонисі) болып табылады, антихолинергиялық қасиеттерге ие. Аллергияға қарсы белсенділікке ие, ұйықтататын және седативті әсер көрсетеді.

Фенилэфрин гидрохлориді өзінің әсер ету механизмі бойынша тікелей α-адреномиметик болып табылады. α-адренорецепторларға әсер ету арқылы мұрынның шырышты қабығында артериолалардың тарылуын туындатады, осылайша ісіну мен шырышты жоюға, ринореяның, мұрын бітелуін төмендеуіне және мұрынмен тыныс алуды қалпына келтіруге ықпал етеді.

Аскорбин қышқылы (C дәрумені) суық тию және тұмау ауруларында С дәруменіне қатты қажеттіліктің орнын толтырады.

 

 

 

Қолданылуы

- ересектердегі тұмау мен суық тиюді қысқа мерзімді симптоматикалық емдеуде

 

Қолдану тәсілі және дозалары

Ересектер (егде жасты қоса): ішке. Қайнаған 1 стақан ыстық суға бір пакетшенің ішіндегісін еріту қажет. Ыстық күйінде ішу керек. Қажеттілігіне қарай қант қосуға болады.

Әр 4-6 сағат сайын (24 сағат ішінде 3 дозадан асырмай) дозаны қайталап қабылдауға болады. Қабылдаулар арасындағы ең төменгі аралық – 4 сағат.

Суық тию мен тұмауға қарсы ТераФлюді тәуліктің кез-келген мезгілінде қолдануға болады, бірақ препаратты ұйықтар алдында, түнге қабылдау ең жақсы тиімділік береді. Егер препаратты қабылдауды бастағаннан кейін 3 күн ішінде симптомдарының жеңілдеуі байқалмаса, дәрігерге қаралу қажет.

Бүйрек функциясы бұзылған пациенттерде қабылдаулар арасындағы ең төменгі аралық: креатинин клиренсі 50 мл/мин және одан жоғары болғанда – 4 сағат, 30-50 мл/мин – 6 сағат.

 

Жағымсыз әсерлері

Жиі (≥ 1/100 <1/10 дейін)

- ұйқышылдық

- жүрек айнуы, құсу

Кейде (≥ 1/1000 <1/100 дейін)

- терідегі эритематоздық немесе уртикарлық бөртпелер, гиперемия

Сирек ( ≥ 1/10000 <1/1000 дейін)

- тромбоцитопения (аллергияға негізделген, геморрагия немесе қан кету аясында), лейкопения, агранулоцитоз, нейтропения, панцитопения, гемолиздік анемия)

- аллергиялық реакциялар (есекжем, терінің қышуы, ангионевроздық ісіну, ентігу, бронх түйілуі, тершеңдік, жүрек айнуы, шокқа дейін баратын артериялық қысымның төмендеуі)

- бас ауыруы

- психомоторлық реакциялар жылдамдығының төмендеуі

- қатты қозғыштық

- ұйқының бұзылуы

- тахикардия, жиі жүрек қағуы, артериялық қысымның жоғарылауы

- ауыздың құрғауы, іш қатуы, диарея, іш кебуі

- бауыр ферменттері деңгейінің жоғарылауы

Өте сирек (<1/10000) немесе жиілігі белгісіз

- бронх демікпесінің ұстамалары («аспириндік» демікпе аясында)

- анафилаксиялық реакциялар(Стивенс-Джонсон синдром немесе уытты эпидермальдінекролиз сияқты)

 

Қолдануға болмайтын жағдайлар

- препараттың жеке компоненттеріне жоғары сезімталдық

- жүрек-қантамыр ауруларының ауыр дәрежесі

- туа біткен гипербилирубинемия (Жильбер синдромы)

- артериялық гипертензия

- бауыр функциясының ауыр бұзылуы (бауыр циррозы, асцит), жедел гепатит

- бүйрек функциясының ауыр бұзылуы, бүйрек жеткіліксіздігі (креатинин клиренсі <30 мл/мин)

- феохромоцитома

- гипертиреоз

- жабық бұрышты глаукома

- қуық асты безінің аденомасы кезіндегі несеп шығарудың қиындауы

- алкогольді шамадан тыс пайдалану

- бета-блокаторларды, симпатомиметиктерді немесе трициклдық антидепрессанттарды бір уақытта қабылдау

- моноаминооксидаза (МАО) тежегіштерін бір уақытта немесе аз уақыт бұрын ( 2 апта ішінде) тоқтатылған қабылдау

- гемолиздік анемия

- эпилепсия

- жүктілік, емшек емізу кезеңі

- балалар мен 18 жасқа дейінгі жасөспірімдер.

 

Дәрілермен өзара әрекеттесуі

Парацетамол

Парацетамолдың гепатоуытты әсерінің қаупі барбитураттар, фенитоин, изониазид, карбамазепин, рифампицин, зидовудин және микросомальді бауыр ферменттерінің басқа индукторларын бір уақытта тағайындағанда жоғарылайды. Метоклопрамид және домперидон парацетамолдың сіңіргіштігін жоғарылатады, ал колестирамин төмендетеді. Парацетамол хлорамфениколдың (левомицетиннің) жартылай ыдырау жылдамдығын төмендетеді.

Парацетамол ламотриджин белсенділігін төмендетуі және оның әсерін қысқартуы мүмкін. Ұзақ мерзім тұрақты қабылдағанда парацетамол қан кету қаупін жоғарылата отырып, варфариннің антикоагуляциялық әсерін күшейтеді. Тұрақты емес қабылдау мұндай әсер етпейді.

Парацетамол мен қабынуға қарсы стероидты емес препараттарды (ҚҚСП) бір уақытта қабылдау ҚҚСП туындатқан бүйректің жағымсыз әсерлерін потенциальді ұлғайтуы мүмкін.

Фенилэфрин

Фенилэферин артериялық әсердің жоғарылау немесе жүрек-қантамыр жүйесі тарапынан болатын басқа да жағымсыз реакциялар қаупін ұлғайта отырып, моноаминооксидаза тежегіштерімен, α және β-блокаторлармен, бронхолитикалық адреномиметиктермен, трициклдық антидепрессанттармен, гуанетидинмен, дигоксинмен, индометацинмен, метилдопамен, дебризохинмен, резерпинмен, ОЖЖ стимуляторларымен жағымсыз өзара әрекеттесуі мүмкін.

Қастауыш алкалоидтарымен (эрготамин, метисергид) бір уақытта қолдану эрготизм қаупін арттыруы мүмкін.

Фенирамин

Фенирамин орталық жүйке жүйесін бәсеңдететін препараттардың (МАО тежегештері, трициклдық антидепрессанттар, алкоголь, антипаркинсондық препараттар, барбитураттар, транквилизаторлар және нейролептиктер) әсерін күшейтуі мүмкін.

Фенирамин антикоагулянттардың тиімділігін төмендетеді.

 

Айрықша нұсқаулар

Препаратты қабылдау алдында мына жағдайларда дәрігермен кеңесу керек:

- бауыр және/немесе бүйрек жеткіліксіздігі

- туа біткен глюкоза-6-фосфатдегидрогеназа тапшылығы

- бауыр ферменттерін индукциялайтын препараттарды бір уақытта қабылдау («Дәрілермен өзара әрекеттесуі» бөл.қар.)

- жүрек-қантамыр жүйесі аурулары

- стеноздайтын пептидтік ойықжара ауруы, пилородуоденальді стеноз

- қант диабеті (1 пакеттің ішінде 20 г жуық қант бар)

- қайталанатын несеп-тас ауруы.

Бүлінген пакеттердегі дәріні пайдаланбау керек, ұсынылған дозасынан арттыруға және препаратты 3 күннен артық қабылдауға болмайды.

Бауырдың уытты зақымдануын болдырмау мақсатында препаратты алкогольді ішімдіктермен бірге қолданбау керек. 

Ұзақ уақыт бойы парацетамолдың жоғары дозалары қабылданғанда қайтымсыз бауыр жеткіліксіздігімен анальгетикалық нефропатия туындауы мүмкін.

Дәрілік заттың көлік құралын немесе қауіптілігі зор механизмдерді басқару қабілетіне әсер ету ерекшеліктері

Препаратты қабылдау кезінде автокөлік немесе басқа механизмдерді басқару ұсынылмайды, өйткені препарат транквилизаторлар мен тыныштандыратын дәрілерді енгізген кезде күшейетін ұйқышылдықты тудыруы мүмкін.

 

Артық дозалануы

Суық тиюге және тұмауға қарсы ТераФлюмен артық дозалану жағдайында симптомдар әдетте, парацетамолдың артық дозалануына негізделеді.

Парацетамол

Жедел артық дозалану ересектерде 7,5-10 г парацетамол және балаларда дене салмағының 140-200 мг/кг қабылдағанда туындайды. Артық дозалану қаупі егде пациенттерде, балаларда, бауыр ауруы бар пациенттерде, алкогольді созылмалы шамадан тыс қабылдау кезінде, толық тамақтанбағанда немесе бауыр ферменттерін индукциялайтын препараттарды бір уақытта қабылдағанда жоғары.

Симптомдары: жүрек айнуы, құсу, эпигастральді аумақтың ауыруы, тәбет болмауы, әлсіздік, тері жабынының бозаруы, тершеңдік. 2-3 тәулікте бауыр жеткіліксіздігі дамуы мүмкін. Жедел бүйрек жеткіліксіздігі бауырдың ауыр зақымдануынсыз дамуы мүмкін.  Жүрек ырғағының бұзылуы мен панкреатит болуы мүмкін. Ауыр жағдайларда бауыр жеткіліксіздігі, энцефалопатия және коматоздық жағдай дамиды.

Емі: асқазанды шаю (артық дозаланудан кейінгі алғашқы 1-2 сағат ішінде ғана дұрыс), белсендірілген көмір. Спецификалық антидоттар – метионин және N-ацетилцистеин қолдануға болады. Симптоматикалық ем.

Фенирамин және фенилэфрин

Симптомдары: ұйқышылдық, мелшию (әсіресе балаларда), көрудің нашарлауы, тері бөртпесі, жүрек айнуы, құсу, бас ауыруы, қан айналымының бұзылуы, құрысулар, артериялық қысымның жоғарылауы, брадикардия, кома.

Емі: симптоматикалық. Спецификалық антидоты жоқ.

 

Шығарылу түрі және қаптамасы

Ұнтақты біріктірілген материалдан (қағаз/полиэтилентерефталат/ тығыздығы төмен полиэтилен/алюминий фольга/ тығыздығы төмен полиэтилен) немесе (полиэтилентерефталат/ тығыздығы төмен полиэтилен/алюминий фольга/ тығыздығы төмен полиэтилен) жасалған пакеттерге салынады.

10 пакеттен медициналық қолдану жөніндегі мемлекеттік және орыс тілдеріндегі  нұсқаулықпен бірге картон қорапшаға салынады.

 

Сақтау шарттары

25оС-ден аспайтын температурада сақтау керек.

Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау керек!

 

Сақтау мерзімі

2 жыл

 

Дәріханалардан босатылу шарттары

Рецептісіз