Ваш город:
г. Алматы
Каталог

ТайлолФен Хот, 20 гр, пор. д/п р-ра д/внутр. прим. №12, пачка картонная

Действующее вещество :
Парацетамол
Дозировка:
20 гр
Рецептурный отпуск:
Без рецепта
Срок хранения:
3 года
Цена от 155
Добавлено в корзину:
Нет в наличии
Наличие в аптеках
Характеристика
Описание
Генерик
Да
Дата регистрации
2019-06-18
Действующее вещество
Парацетамол
Действующее вещество 2
Хлорфенирамина малеат
Действующее вещество 3
Фенилэфрина гидрохлорид
Дозировка
20 гр
Единица упаковки
шт.
Код товара
00-00017659
Лекарственная форма
Порошок для приготовления раствора для приема внутрь
Описание упаковки
№12
Регистрационный номер
РК-ЛС-5№015030
Рецептурный отпуск
Без рецепта
Срок хранения
3 года
Торговое название
ТАЙЛОЛФЕН ХОТ
Упаковка
Пачка картонная
Форма выпуска
По 20 г порошка в пакете. По 6, 12 пакетов в пачке из картона.
Инструкция
Выбор языка RU KZ

Торговое название

ТАЙЛОЛФЕН ХОТ

 

Международное непатентованное название

Нет

 

Лекарственная формаПорошок для приготовления раствора для приема внутрь 20 г

 

Состав

Один пакет содержит

активные вещества:  парацетамол 500 мг, хлорфенирамина малеат 4 мг, фенилэфрина гидрохлорид 10 мг,

вспомогательные вещества: кислота лимонная безводная, кислота винная, натрия гидрокарбонат, натрия карбонат безводный, натрия бензоат (Е211), ароматизатор лимонный, сахар рафинированный, поливинилпирролидон К 30, железа оксид желтый (Е 172).

 

Описание

Гранулированный сыпучий порошок беловато-желтого цвета с лимонным запахом.

  Фармакотерапевтическая группа

Нервная система. Анальгетики. Другие анальгетики и антипиретики. Анилиды. Парацетамол, комбинации исключая психолептики.

Код АТХ N02BE51

Фармакологические свойства

Фармакокинетика

При пероральном назначении парацетамол быстро и полностью абсорбируется из желудочно-кишечного тракта. Максимальная концентрация в плазме наблюдается через 10 – 60 минут. Парацетамол быстро и равномерно распределяется в большинстве тканей организма. Период полувыведения составляет 1,25 – 3 часа. Метаболизируется в печени  системой микросомальных ферментов. Около 85 % перорально примененной дозы парацетамола выделяется с мочой в свободном и связанном виде в течение 24 часов. Проникает через гематоэнцефалический и плацентарный барьеры, выделяется с грудным молоком. 

Хлорфенирамина малеат медленно и полностью абсорбируется из желудочно-кишечного тракта. При пероральном применении максимальная концентрация в плазме наблюдается через 2,5 – 6 часов. Уровень биодоступности составляет 25 – 50 %. Большая часть всосавшегося препарата (70 %) связывается с белками плазмы. Хлорфенирамина малеат распределяется по большинству тканей, включая центральную нервную систему. Период полувыведения составляет 2 – 43 часа, продолжительность действия – 4 – 6 часов. Большая часть препарата метаболизируется. Неизмененный препарат и его метаболиты выделяются с мочой и в незначительных количествах с фекалиями.Проникает через гематоэнцефалический и плацентарный барьеры, незначительное количество попадает в грудное молоко.

Фенилэфрин абсорбируется из желудочно-кишечного тракта, но при пероральном применении биодоступность уменьшается вследствие пресистемного метаболизма. При пероральном применениив качестве сосудосуживающего средства при отеках слизистой оболочки носа активность сохраняется. Препарат распределяется через большой круг кровообращения к сосудистому ложу слизистой оболочки носа. Фенилэфрин при приеме внутрь в качестве сосудосуживающего средства обычно применяют с интервалом 4 – 6 часов. Фенилэфрин и его метаболиты выделяются с мочой.

Фенилэфрин  попадает в грудное молоко в очень маленьких количествах, но его влияние на грудного ребенка неизвестно.

Фармакодинамика  

Препарат обладает обезболивающим, жаропонижающим, антигистаминным и противоотечнымсвойствами благодаря парацетамолу, хлорфенирамину малеата и фенилэфрину гидрохлорида.

Парацетамол –  обезболивающее и жаропонижающее средство. Он оказывает обезболивающий эффект путем повышения болевого порога и жаропонижающий эффект путем воздействия на центр терморегуляции в гипоталамусе.

Хлорфенирамина малеат является антагонистом гистаминовых Н1-рецепторов и, таким образом, снимает следующие симптомы: ринорея, закупорка носового канала, покраснение и/или гиперчувствительность глаз.

Фенилэфрин – это постсинаптический агонист α-адренорецепторов с низкой кардиоселективностью к β-адренорецепторам и незначительным стимулирующим влиянием на ЦНС. Способствуя высвобождению из пресинаптических окончаний норадреналина и оказывая прямое стимулирующее влияние на α-адренорецепторы кровеносных сосудов, фенилэфрина гидрохлорид оказывает сосудосуживающее действие. Является противоотечным средством и используется для устранения отека слизистой оболочки носа и его придаточных пазух.

 

Показания к применению

- для симптоматического лечения ОРВИ, гриппа и других инфекций верхних дыхательных путей

 

Способ применения и дозы

Взрослым и детям старше 12 лет  назначают по  1 пакетику каждые 6 ч, но не более 4 пакетиков в сутки. Перед приемом содержимое 1 пакетика растворяют в стакане горячей воды.

Продолжительность лечения – не более 3 дней. При отсутствии выраженного терапевтического эффекта, высокой температуре, которая держится на фоне более 3 дней, а также при появлении новых симптомов следует срочно обратиться к врачу.

 

Побочные действия

В большинстве случаев лекарство хорошо переносится.

В редких случаях, следующие нежелательные эффекты могут наблюдаться после длительного применения доз, превышающих рекомендуемые суточные.

Расстройства со стороны кроветворной и лимфатической систем:

анемии, сульфгемоглобинемия и метгемоглобинемия (цианоз, одышка, сердечная боль), гемолитическая анемия (в случае если пациент страдает от дефицита глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы), тромбоцитопения.

Желудочно-кишечные расстройства:

тошнота, боль в эпигастральной области.

Гепатобилиарные заболевания:

Высокий уровень фермента печеночной активности (обычно, без проявления желтухи), некроз печени (дозозависимый эффект).

Со стороны иммунной системы:

Реакция гиперчувствительности

Расстройства нервной системы:

Сонливость
Расстройства почечных и мочевыводящих путей:

Почечная колика и интерстициальный нефрит.

Заболевания кожи и подкожной клетчатки:

Зуд, сыпь кожи и слизистой оболочки (эритематозная, крапивница), ангионевротический отек, мультиформная эритема (в т.ч. синдром Стивенса-Джонсона) и токсический эпидермальный некролиз (синдром Лайелла).

  Противопоказания

- гиперчувствительность к компонентам препарата

- тяжелые нарушения функции печени и почек

- острый инфаркт миокарда, артериальная гипертензия, в том числе осложненная ангиопатия сетчатки, выраженный атеросклероз аорты и сосудов головного мозга

- сахарный диабет

- бронхиальная астма

- глаукома

- гипертиреоз

- одновременный прием ингибиторов моноаминооксидазы

- дефицит фермента глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы (признаки такого   

заболевания крови, как анемия)

- задержка мочи, связанная с нарушением функции предстательной железы

- синдром Жильбера (вторичная колеблющаяся доброкачественная желтуха в     результате дефицита глюкуронил-трансферазы)

- беременность и период лактации

- детский возраст до 12 лет

 

Лекарственное взаимодействие

Совместное применение ТАЙЛОЛФЕН ХОТ с:

- антикоагулянтамипри длительном применении и высоких дозах приводит к усилению их эффекта

- дифенином может замедлить метаболизм дифенина в печени, что приводит к повышению концентрации дифенина в плазме крови

- алкоголем, барбитуратами, снотворными, опиоидными анальгетиками, анксиолитическими и антипсихотическими средствами усиливает успокаивающее действие на центральную нервную систему

- антиконгестантами, трициклическими антидепрессантами, средствами, снижающими аппетит, психостимуляторами типа амфетамина и ингибиторами МАО, нестероидными противовоспалительными препаратами возможно повышение артериального давления

- с метилдопой, α- и β-адреноблокаторами, гуанитидином возможно снижение их эффективности

-  средства, стимулирующие активность микросомальных ферментов печени, такие как барбитураты, трициклические антидепрессанты и алкоголь могут усиливать гепатотоксическое действие препарата.

 

Особые указания

Перед применением ТАЙЛОЛФЕН ХОТ пациенты должны быть проинформированы о том,  что после  применения ингибиторов МАО  должно пройти не менее 2-х недель.

С осторожностью применять у больных с почечной недостаточностью (КК>30 мл/мин) и/или умеренной  печеночной недостаточностью, пациентам пожилого возраста, с нарушением функции сердца, легких и анемией и под контролем врача.

В период лечения следует воздержаться от приема алкоголя.

Особенности влияния лекарственного средства на способность управлять транспортным средством или потенциально опасными механизмами

Необходимо соблюдать осторожность  при вождении автомобиля и при управлении другими потенциально опасными механизмами.

 

Передозировка

Симптомы: тошнота, рвота, повышенная потливость, недомогание, сердечно-сосудистая недостаточность вместе с угнетением дыхания, гемодинамические изменения.

Лечение: промывание желудка  с последующей симптоматической и поддерживающей терапией. Специфическим антидотом при отравлении парацетамолом является ацетилцистеин.

  Форма выпуска и упаковка

Порошок для приготовления раствора для приема внутрь.

По 20 г препарата помещают в трехслойные прессованные пакеты из полиэстера, фольги алюминиевой и пленки полиэтиленовой. 

По 6 или 12 пакетов вместе с инструкцией по медицинскому применению на государственном и русском языках помещают в пачку из картона.  

 

Условия хранения

Хранить при температуре не выше 25°С в сухом, защищенном от света месте.

Хранить в недоступном для детей месте!

 

Срок хранения

3 года

Не применять по истечении срока годности

                                                       

Условия отпуска из аптек

Без рецепта

 

Саудалық атауы

ТАЙЛОЛФЕН ХОТ  

 

Халықаралық патенттелмеген атауы

Жоқ

 

Дәрілік түрі

Ішке қабылдау үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ, 20 г

 

Құрамы

Бір пакеттің ішінде

белсенді заттар: парацетамол 500 мг, хлорфенирамин малеаты 4 мг, фенилэфрин гидрохлориді 10 мг,

қосымша заттар: сусыз лимон қышқылы, шарап қышқылы, натрий гидрокарбонаты, сусыз натрий карбонаты, натрий бензоаты (Е211), лимон хош иістендіргіші, рафинадталған қант, поливинилпирролидон К30, темірдің сары тотығы (Е 172).

  

Сипаттамасы

Лимон  иісі бар ақшыл-сары түсті түйіршіктелген сусымалы ұнтақ.

 

Фармакотерапиялық тобы

Жүйке жүйесі. Анальгетиктер. Басқа анальгетиктер және антипиретиктер. Анилидтер. Психолептиктерді қоспағанда біріктірілген парацетамол 

АТХ коды N02BE51

 

Фармакологиялық қасиеттері

Фармакокинетикасы

Парацетамолды ішу арқылы тағайындағанда асқазан-ішек жолдарынан жылдам және толық сіңеді. Плазмадағы ең жоғары концентрациясы 10 60 минуттан кейін байқалады. Парацетамол организмнің көптеген тіндеріне   тез және бірқалыпты тарайды. Жартылай шығарылу кезеңі 1,25 – 3 сағатты құрайды. Бауырда микросомальді ферменттер жүйесімен метаболизмге ұшырайды. Парацетамолдың ішке қабылданған дозасының шамамен 85% бос және байланысқан түрінде несеп арқылы  24 сағат ішінде шығарылады.

Гематоэнцефалдық және плацентарлық бөгеттерден өтеді, емшек сүтімен шығарылады.

Хлорфенирамин малеаты асқазан-ішек жолдарынан баяу және толық сіңеді. Ішке қабылдағанда плазмадағы ең жоғары концентрациясы 2,5 - 6 сағаттан кейін байқалады. Биожетімділік деңгейі  25 – 50 % құрайды. Сіңген препараттың басым бөлігі (70 %) плазма ақуыздарымен байланысады. Хлорфенирамин малеаты, орталық жүйке жүйесін қоса, көптеген тіндерге таралады. Жартылай шығарылу кезеңі 2 – 43 сағат, әсер ету ұзақтығы – 4 – 6 сағат құрайды. Препараттың басым бөлігі метаболизденеді.  Өзгермеген препарат және оның метаболиттері несеппен және аздаған мөлшері нәжіспен шығарылады. Гематоэнцефалдық және плацентарлық бөгеттер арқылы өтеді, аздаған мөлшерде емшек сүтіне өтеді.

Фенилэфрин асқазан-ішек жолдарынан сіңеді, бірақ ішу арқылы қабылдағанда  жүйе алды метаболизмі салдарынан биожетімділігі азаяды. Ішу арқылы қабылдағанда мұрынның шырышты қабығының ісінуінде тамыр тарылтқыш дәрі ретінде белсенділігі сақталады. Препарат үлкен қан айналым арқылы мұрынның шырышты қабығының қантамырлар орналасқан жерге  таралады. Фенилэфринді тамыр тарылтқыш дәрі ретінде 4 - 6 сағат аралықпен ішке қабылдайды. Фенилэфрин мен оның метаболиттері несеппен бірге шығарылады.

Фенилэфрин емшек сүтіне өте аз мөлшерде өтеді, бірақ оның  емізетін балаға деген әсері белгісіз.

Фармакодинамикасы

Препарат парацетамол, хлорфенирамин малеаты және фенилэфрин гидрохлоридіне байланысты ауыруды басатын, қызуды түсіретін, антигистаминді және ісінуді басатын қасиеттерге ие.   

Парацетамол – ауыруды басатын және ыстықты түсіретін дәрі. Ол ауыру шегін жоғарылату арқылы ауыруды басатын әсер және гипоталамустағы термореттеу орталығына әсер етуі арқылы қызуды түсіретін әсер етеді.

Хлорфенирамин малеаты гистаминдік Н1-рецепторларының антагонисі болып табылады, осылайша, мынадай симптомдарды басады: ринорея, мұрын жолының бітелуі, көздің қызаруы және/немесе асқын сезімталдығы.

Фенилэфрин – бұл β-адренорецепторларына төмен кардиоселективті және ОЖЖ көтермелегіш әсері аз α-адренорецепторларының постсинапстық  агонисі. Пресинапстық тармақтардан норадреналиннің босап шығуына ықпал етіп және қан тамырларының α-адренорецепторларына тікелей көтермелегіш әсер көрсете отырып, фенилэфрин гидрохлориді тамыр тарылтқыш әсер етеді. Ісінуге қарсы дәрі болып табылады және мұрын және оның қосалқы қойнауларының шырышты қабығы ісінуін басу үшін пайдаланылады.  

 

 

Қолданылуы

- ЖРВИ, тұмауды және жоғарғы тыныс алу жолдарының басқа да инфекцияларын симптоматикалық  емдеу үшін

 

Қолдану тәсілі және дозалары

Ересектерге және 12 жастан асқан балаларға 1 пакеттен әр 6 сағат сайын тағайындайды, бірақ тәулігіне 4 пакеттен аспауы керек. Қабылдар алдында 1 пакеттің ішіндегісін бір стақан ыстық суда ерітеді.

Емдеу ұзақтығы - 3 күннен аспауы керек. Емдік әсері болмаса, емдеу аясында 3 күннен артық дене қызуы жоғары болса, сондай-ақ жаңа симптомдары пайда болса,  дереу дәрігерге қаралу керек.      

 

Жағымсыз әсерлері

Көптеген жағдайда дәрінің жағымдылығы жақсы.

Сирек жағдайларда мынадай жағымсыз әсерлер ұсынылатын тәуліктік дозадан асатын дозаларды ұзақ қолданғаннан кейін байқалуы мүмкін.

Қан түзу және лимфа жүйелері тарапынан бұзылыстар:

анемия, сульфгемоглобинемия және метгемоглобинемия (цианоз, ентігу, жүректің ауыруы), гемолиздік анемия (пациенттің глюкоза-6-фосфатдегидрогеназа тапшылығынан зардап шегуі жағдайында), тромбоцитопения.

Асқазан-ішек бұзылыстары:

жүрек айну, эпигастрий аймағындағы ауыру.

Гепатобилиарлық аурулар:

Бауыр белсенділігі ферментінің жоғары деңгейі (әдетте, сарғаю білінбейді), бауыр некрозы (дозаға тәуелді әсері).

Иммун жүйесі тарапынан:

Аса жоғары сезімталдық реакциясы

Жүйке жүйесі бұзылыстары:

Ұйқышылдық
Бүйрек және несеп шығару жолдарының бұзылыстары:

Бүйрек шаншуы және интерстициальді нефрит.

Тері және тері асты шелі аурулары:

Қышыну, тері мен шырышты қабықтың бөртуі (эритематозды, есекжем), ангионевроздық ісіну, мультиформалы эритема (оның ішінде Стивенс-Джонсон синдромы) және уытты эпидермальді некролиз (Лайелл синдромы).

 

Қолдануға болмайтын жағдайлар

- препарат компоненттеріне жоғары сезімталдық

- бүйрек және бауыр функцияларының ауыр бұзылулары

- жедел миокард инфаркті, артериялық гипертензия, сонымен қоса көздің тор қабығының асқынған ангиопатиясы, қолқа мен ми тамырларының  айқын атеросклерозы

- қант диабеті

- бронх демікпесі

- глаукома

- гипертиреоз

- моноаминооксидаза тежегіштерін бір мезгілде қабылдау

- глюкоза-6-фосфатдегидрогеназа ферменті тапшылығы (анемия сияқты қан ауруларының белгілері)

- қуық асты безі функциясының бұзылуымен байланысты несептің іркілуі

- Жильбер синдромы (глюкуронил-трансфераза тапшылығы нәтижесінде салдарлы құбылмалы қатерсіз сарғаю)

- жүктілік және лактация кезеңі

- 12 жасқа дейінгі балалар

 

Дәрілермен өзара әрекеттесуі

ТАЙЛОЛФЕН ХОТ мыналармен бірге қолданғанда:

- антикоагулянттармен, ұзақ және жоғары дозада қабылдағанда, олардың әсерінің күшеюіне әкеледі

- дифенинмен, бауырдағы дифенин метаболизмін бәсеңдетуі мүмкін, мұндай жағдай қан плазмасындағы дифенин концентрациясының жоғарылауына әкеледі   

- алкогольмен, барбитураттармен, ұйықтататын дәрілермен, апиындық анальгетиктермен, анксиолитикалық және психозға қарсы дәрілермен,  орталық жүйке жүйесіне тыныштандыру әсерін күшейтеді

- антиконгестанттармен, трициклді антидепрессанттармен, тәбетті төмендететін дәрілік заттармен, амфетамин типті психостимуляторлармен және МАО тежегіштерімен, қабынуға қарсы стероидты емес препараттармен артериялық қысым жоғарылауы мүмкін

- метилдопамен, α- және β-адреноблокаторлармен, гуанетидинмен олардың тиімділігі төмендеуі мүмкін

- барбитураттар, трициклді антидепрессанттар сияқты бауырдың микросомалды ферменттерінің белсенділігін көтермелейтін дәрілік заттар және алкоголь препараттың гепатоуытты әсерін күшейтуі мүмкін.

 

Айрықша нұсқаулар

ТАЙЛОЛФЕН ХОТ препаратын қабылдар алдында, пациенттер МАО  тежегіштерін қабылдаудан кейін 2 аптадан кем емес уақыт өтуі керек екендігі туралы ескертілуі қажет.

Бүйрек жеткіліксіздігі (КК > 30 мл/мин) және/немесе аздаған бауыр жеткіліксіздігі бар науқастарға, егде жастағы, жүрек, өкпе функциясының бұзылуы және анемиясы бар пациенттерге сақтықпен және дәрігердің бақылауында қолдану керек.

Емделу кезінде алкоголь қабылдауды тоқтату керек.   

Дәрілік заттың көлік құралын немесе қауіптілігі зор механизмдерді басқару қабілетіне әсер ету ерекшеліктері  

Автомобиль жүргізу және басқа да қауіптілігі зор механизмдерді басқару кезінде сақ болған жөн.

Артықдозалануы

Симптомдары: жүрек айнуы, құсу, қатты терлеу, дімкәстану, дем алудың қиындауымен бірге жүрек-қан тамыр жеткіліксіздігі, гемодинамикалық өзгерістер.

Емі: асқазанды шаю, одан кейін симптоматикалық және демеуші ем. Парацетамолмен уланғанда спецификалық антидоты ацетилцистеин болып табылады.

 

Шығарылу түрі және қаптамасы

Ішке қабылдау үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ.

20 г препараттан полиэстер, алюминий фольга және полиэтилен үлбірінен жасалған үш қабатты престелген пакеттерге салынады.

6 немесе 12 пакет мемлекеттік және орыс тіліндегі медициналыққолдану жөніндегі нұсқаулықпен бірге картон қорапшаға салынған.

 

Сақтау шарттары

Құрғақ, жарықтан қорғалған жерде, 25°С-ден аспайтын температурада сақтау керек.

Балалардың қолы жетпейтін жерде сақтау керек!

 

Сақтау мерзімі

3 жыл

Жарамдылық мерзімі өткеннен кейін қолдануға болмайды.

 

Дәріханалардан босатылу шарттары

Рецептісіз